Årsbästa för Iggesunds SK 2012 utomhus
Årsbästa 60m
Tid Namn
9,02
Michelle Johnson
-99
Guldjakt
Hudiksvall120604
9,08
Lina
Arousell -02
Gurkspelen
Västerås 120805
9,24
Emma
Hansson
Guldjakt
Hudiksvall 120604
10,05
Casandra
Johnson -04
NU-Spelen Timrå 120818
10,63
Johanna Samuelsson
-01
Gurkspelen
Västerås 120805
10,66
Jenna Lammenvirta
-04
Gurkspelen
Västerås 120805
10,81
Elin Hansson -05
NU-Spelen
Timrå 120818
10,87
Tea-Linnea Karlsson -03
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 120630
10,99
Moa Karelius -03
Lilla OS
Järvsö 120922
11,05
Jenna Lammenvirta
-04
Högbospelen
Sandviken 120602
11,82
Moa Strandell
-03
Strands Ungdomsspel
Hudiksvall 120630
11,73
Emma Eriksson
-05
Sparbanksspelen Leksand 120804
Årsbästa 80m
Tid Namn
11,16
Michelle Johnson
-99
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
11,80
Emma Hansson
-99
NU-Spelen
Timrå 120818
Årsbästa 100m
Tid Namn
14,04
Hanna Blombäck
-80
Skadespelen
Gävle 120513
14,04
Mikaela Arousell
-98
Ungdomsgala
Örebro 120616
14,89
Rebecka Samuelsson
-98
Gurkspelen
Västerås 120805
Årsbästa 200m
Tid Namn
29,54
Michelle
Johnson -99
Team-Sportia Bollnäs
120619
31,46
Emma
Hansson-99
Team-Sportia
Ljusdal 120731
34,81
Casandra
Johnson -04 Sparbanksspelen
Leksand 120804
Årsbästa 400m
Tid Namn
1,15,41
Lina Arousell
-02
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
1,25,22
Casandra Johnson -04
NU-Spelen
Timrå 120818
1,33,21
Jenna Lammenvirta
-04 Gurkspelen
Västerås 120805
Årsbästa 600m
Tid Namn
2,02,42
Lina Arousell
-02
Skadespelen
Gävle 120513
2,01,2
Lina Arousell
-02
Ungdomsgala Örebro 120616
2,03
Mikaela
Arousell
Guldjakt
Iggesund 120611
2,20
Casandra Johnson -04
Guldjakt
Iggesund
120611
2,35
Hilda Denkert -01
Guldjakt
Iggesund 120816
2,41
Jenna Lammenvirta -04
Guldjakt
Iggesund
120816
2,43,82
Jenna Lammenvirta -04
Lilla OS
Järvsö 120922
2,46
Moa Karelius -03
Guldjakt
Iggesund 120816
2,48
Tea-Linnea Karlsson -03
Guldjakt
Iggesund120611
2,59
Emma Erikson -05
Guldjakt
Iggesund 120816
3,19
Jasmine Leinonen -05
Guldjakt
Iggesund 120816
3,55
Linnea
Hellsén -06
Guldjakt
Iggesund 120816
Årsbästa 800m
Tid Namn
3,53,65
Rebecka Samuelsson
-98
Team-Sportia Bollnäs 120619
Årsbästa 2 000m
Tid Namn
9,09,10
Mikaela Arousell
-98
Team-Sportia
Söderhamn 120529
11,13,37
Rebecka Samuelsson -98
Team-Sportia
Söderhamn 120529
Årsbästa 40 mh 55 cm
Längd Namn
9,00
Casandra Johnson -04
Sparbanksspelen
Leksand 120804
9,85 Jenna
Lammenvirta -04
Lilla OS
Järvsö 120922
Årsbästa 50 mh 60 cm
Tid Namn
9,18
Lina Arousell
-02
Lilla OS
Järvsö 120922
Årsbästa 60 mh 60 cm
Tid Namn
11,35
Lina Arousell -02
Guldjakt
Hudiksvall 120916
12,43
Casandra
Johnson -04
Guldjakt
Hudiksvall 120604
13,35
Jenna
Lammenvirta -04
Guldjakt
Hudiksvall 120604
Årsbästa 60 mh 76 cm
Tid Namn
10,55
Michelle Johnson -99
Lilla OS
Järvsö 120922
12,86
Emma
Hansson -99
Lilla OS
Järvsö 120922
Årsbästa 300mh
Tid Namn
1,02,09
Rebecka Samuelsson
-98
Team-Sportia Bollnäs
120619
Årsbästa 400m Hinder
Tid Namn
1,19,78
Lina Arousell
-02
Högbospelen
Sandviken 120602
1,49,08
Jenna Lammenvirta -04
Högbospelen
Sandviken 120602
Årsbästa 1 000m Hinder
Tid Namn
5,04,08
Johanna Samuelsson
-01
Högbospelen Sandviken
120602
Årsbästa Längd
Längd Namn
4,96
Michelle Johnson -99
Niklas Minne
Söderhamn 120519
4,44
Hanna Blombäck -80
Skadespelen
Gävle 120513
+2,2
4,31
Hanna Blombäck -80
Team-Sportia
Bollnäs 120619
4,26
Emma Hansson -99
Högbospelen
Sandviken 120602
4,27
Mikaela Arousell -98
Valbo Games Gävle 120721
4,20
Rebecka
Samuelsson -98
Valbo Games Gävle 120721
4,09
Lina Arousell
-02
Gurkspelen
Västerås 120805
3,49
Casandra Johnson -04
Valbo Games
Gävle 120721 +2,2
3,40
Casandra Johnson -04
Guldjakt
Iggesund 120816
3,39
Johanna Samuelsson
-01 Valbo Games
Gävle 120721
3,17
Hilda Denkert -01
Guldjakt
Iggesund 120816
3,00
Tea-Linnea Karlsson -03
Guldjakt
Iggesund 120611
2,91
Elin Hansson -03
Guldjakt
Iggesund 120816
2,98
Jenna
Lammenvirta -04
Lilla OS
Järvsö 120922
2,92
Elin Hansson -05
NU-Spelen
Timrå
120818
2,92
Moa Karelius -03
Lilla
OS
Järvsö 120922
2,53
Moa Strandell -03
Guldjakt
Iggesund 120816
2,53
Matilda Larsson -04
Guldjakt
Iggesund 120611
2,51
Emma Eriksson -05
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
2,29
Jasmine Leinonen -05
Guldjakt
Iggesund 120816
1,84
Linnea Hellsén -06
Guldjakt
Iggesund 120816
Årsbästa Tresteg
Längd Namn
9,87
Michelle Johnson -99
Norrlandsmästerskap Piteå 120825
8,89
Mikaela Arousell -98
Team-Sportia
Söderhamn 120529
8,88
Emma Hansson -99
Lilla OS
Järvsö 120922
8,28
Lina Arousell -02
Guldjakt
Hudiksvall 120916
7,61
Rebecka Samuelsson -98
Team-Sportia
Söderhamn 120529
7,12
Johanna Samuelsson -01
Guldjakt
Iggesund
120816
6,83
Casandra Johnson -04
Guldjakt
Iggesund 120816
6,18
Jenna
Lammenvirta -04
Guldjakt
Iggesund
120816
Årsbästa Höjd
Höjd Namn
1,41
Emma Hansson -99
Skadespelen
Gävle 120513
1,40
Michelle
Johnson -99
Team-Sportia Ljusdal 120731
1,38
Mikaela Arousell -98
Ungdomsgala Örebro 120616
1,21
Lina Arousell -02
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
1,15
Rebecka Samuelsson -98
Team-Sportia
Bollnäs 120828
1,15
Johanna Samuelsson -01
Valbo Games
Gävle 120721
1,08
Casandra Johnson -04
Sparbanksspelen
Leksand 120804
0,87
Moa Karelius -03
Lilla OS
Järvsö 120922
0,85
Hilda Denkert -01
Guldjakt
Iggesund 120816
0,85
Moa Strandell -03
Guldjakt
Iggesund 120816
0,85
Tea-Linnea Karlsson
-03
Guldjakt
Iggesund 120611
0,85
Jenna Lammenvirta -06
Guldjakt
Iggesund 120611
0,80
Emma Eriksson -05
Sparbanksspelen
Leksand 120804
0,75
Linnea Hellsén -06
Guldjakt
Iggesund 120816
Årsbästa Kula 2kg
Längd Namn
9,75
Michelle Johnson -99
Guldjakt Hudiksvall 120604
8,64
Lina Arousell -02
Moraspelen Mora 120902
8,18
Emma Hansson -99
Guldjakt
Hudiksvall 120604
8,10
Johanna Samuelsson -01
Fortumspelen
Bollnäs 120714
4,76
Casandra Johnson -04
Valbo Game Gävle 120721
4,36
Jenna Lammenvirta -04
Guldjakt
Hudiksvall 120604
3,25
Matilda Larsson -04
Guldjakt
Iggesund 120611
3,00
Emma Eriksson -05
Sparbanksspelen Leksand 120804
2,51
Elin Hansson -05
Lilla OS
Järvsö 120922
Årsbästa Kula 3kg
Längd Namn
9,74
Rebecka Samuelsson -98
Lilla OS Järvsö 120923
8,76
Mikaela Arousell -98
Gurkspelen Västerås 120805
Årsbästa Spjut 400g
Längd Namn
22,72
Mikaela
Arousell -98
Team-Sportia Söderhamn 120626
22,61
Rebecka Samuelsson -98 Valbo Games
Gävle 120721
22,40
Michelle
Johnson -99
Lilla OS
Järvsö 120922
19,53 Emma Hansson
-99
Team-Sportia
Söderhamn 120626
16,32
Lina
Arousell -02
Niklas Minne
Söderhamn 120519
14,62
Johanna
Samuelsson -01 Lilla OS
Järvsö 120923
Årsbästa Diskus 0,6kg
Längd Namn
26,25
Mikaela Arousell -98
Skadespelen
Gävle 120513
25,30
Michelle Johnson -99
Team-Sportia
Hudiksvall 120612
21,02
Rebecka Samuelsson -98 Team-Sportia Bollnäs 120619
18,95
Emma Hansson -99
Team-Sportia Bollnäs 120619
Årsbästa Slägga 2kg
Längd Namn
22,96
Michelle Johnson -99
Team-Spoetia
Bollnäs 120828
18,10
Emma Hansson -99
Lilla OS
Järvsö 120922
Årsbästa Slägga 3kg
Längd Namn
34,21
Rebecka Samuelsson -98
Fortumspelen Bollnäs 120714
25,33
Mikaela Arousell
-98 Valbo Games
Gävle 120721
Årsbästa Vikt 7,26 kg
Längd Namn
10,94
Rebecka Samuelsson -98
Team-Sportia Hudiksvall
120612
Årsbästa Liten Boll
Längd Namn
30,68
Mikaela Arousell -98
Guldjakt
Iggesund
120611
25,16
Johanna Samuelsson
-01 Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
22,52
Lina Arousell
-02
Lilla OS
Järvsö 120922
16,11
Casandra Johnsson -04
NU-Spelen Timrå 120818
13,00
Jenna Lammenvirta -04
Lilla OS
Järvsö 120922
11,85
Matilda Larsson -04
Guldjakt
Iggesund
120611
11,65
Tea-Linnea Karlsson -03
Guldjakt
Iggesund 120611
11,30
Elin Hansson -05
NU-Spelen
Timrå 120818
11,26
Emma Eriksson -05
Strands Ungdomsspel Iggesund
120611
8,73
Moa Strandell -03
Strands Ungdomsspel Hudiksvall 120630
8,47
Elin Hansson -05
Lilla OS
Järvsö 120922
Slungboll
Längd Namn
29,88
Mikaela Arousell -98
Guldjakt
Iggesund 120816
27,04
Emma Hansson -99
Guldjakt
Iggesund 120816
22,90
Lina Arousell -02
Guldjakt
Hudiksvall 120916
17,79
Johanna Samuelsson -01
Högbospelen
Sandviken 120602
12,36
Jenna Lammenvirta -04
Högbospelen
Sandviken 120602
11,70
Casandra Johnson -04
Guldjakt
Iggesund 120816
7,23
Jasmine Leinonen -05
Guldjakt
Iggesund 120816
6,06
Emma Eriksson -05
Guldjakt
Iggesund 120816
5,01
Linnea Hellsén -06
Guldjakt
Iggesund 120816
Nerfboll
Längd Namn
21,90
Casandra Johnson -04
Sparbanksspelen Leksand 120804